گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سخنان ریاست محترم جمهور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

سخنان ریاست محترم جمهور در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی

رییس جمهوری: هیچ کشوری نمی‌تواند مشکلات درونی خود را با لشگرکشی‌های خارجی حل کند/ اختلافات خود را کنار بگذاریم

تهران - ایرنا - رییس جمهوری اسلامی ایران گفت:هیچ کشوری نمی‌تواند مشکلات درونی خود را از طریق لشگرکشی‌های خارجی حل کند، باید با هم صلح و مصالحه و مشکلاتمان را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی افزود: ما حامی تعامل سازنده و از موضع برابر جهانِ اسلام با دیگران هستیم که در آن جایی برای استثمار و دخالت در امور داخلی کشورهای اسلامی نباشد.
وی خاطرنشان کرد: ما باید اختلافات خود را کنار بگذاریم و با بهره گیری از ظرفیت های داخلی ، سرمایه های اجتماعی و منابع غنی وابستگی به بیگانگان را کاهش دهیم و در جهت بالندگی و توسعه روز افزودن جهان اسلام حرکت کنیم.
رییس دولت دوازدهم تصریح کرد: برای پرداختن به مشکلات و چالش های پیش رو و یافتن راه‌حل برای آنها، نگاه ما باید به درون باشد تا به بیرون.
روحانی با تاکید بر این که همکاری میان اعضاء مجالس اسلامی شکل نهادینه‌تری به خود بگیرد، ادامه داد: باید با اتکا به ظرفیت ها و توانمندی‌های درونی، معضلات جوامع خود را از پیش رو برداریم، نه این که چشم امید به دیگران داشته باشیم تا حلاّل مشکلات ما باشند. این به معنای انزواطلبی نیست.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سیاسی تمامی کشورها، راه حل ریشه‌کن کردن معضلات امّت اسلامی را جز تحقق همدلی و همکاری تمامی کشورهای اسلامی نمی‌داند. رییس جمهوری یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران روابط خود را با کشورهای اسلامی بر مبنای مودت و رأفت اسلامی تعریف می‌کند. ما هیچ کشور اسلامی‌ را رقیب خود نمی‌دانیم و معتقدیم حتی با کشورهایی که با آنها اختلاف نظر داریم، می‌توانیم بر مبنای احترام متقابل، گفتگو و همکاری کنیم. 


١٠:١٧ - 1396/10/26    /    شماره : ٤٩٦٠٢١    /    تعداد نمایش : ٢٤٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران