گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > پیام جناب آقای شبستری، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی


  چاپ        ارسال به دوست

پیام جناب آقای شبستری، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی

 
 
بنام خداوند بخشنده مهربان
 
از اینکه بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران وارد کشور زیبا و دوست داشتنی جمهوری کره گردیده ام بسیار خرسندم. 
مردم بزرگ و شریف ایران که در میان مردم مهربان و سخت کوش کره و در تاریخ و فرهنگ این کشور با عنوان مردم سرزمین کهن و متمدن پارس شناخته می شوند، همواره با دیده احترام به مردم و فرهنگ کشور کره نگریسته اند. این نگاه متقابل محترمانه و دوستانه دو کشور به یکدیگر حاکی از تمدن کهن و دوستی قدیمی آنان در قاره بزرگ آسیا و همچنین روابطی مردمی مبتنی بر دوستی و محبت بوده است. 
اگرچه تاریخ مراودات دو ملت به پیش از یک هزار سال قبل باز می گردد و می توان جاده ابریشم را بعنوان سمبل تاریخی آن نام برد و لیکن دوره جدید از پیش از پنج دهه گذشته که از برقراری روابط رسمی جمهوری کره و ایران می گذرد و نام گذاری خیابان تهران در شهر سئول و خیابان سئول در شهر تهران را می توان نمادی از دوستی دو کشور در دوره جدید برشمرد. 
در طول این دوران روابط دو کشور شاهد فراز و نشیبهایی بوده و روزگاری در دوران سختی که کره جنوبی در شروع راه توسعه اقتصادی گام برمی داشت، ایران با تامین انرژی، ارائه برخی کمکهای توسعه ای و میزبانی از اتباع کره ای به کمک و یاری این کشور شتافت و در دوران بازسازی و آغاز برنامه های توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دهه 1990، شرکتهای کره جنوبی با حضور پر رنگ در کشورمان نقش بسزایی در توسعه و تعمیق روابط ایجاد کردند. 
قطعا اراده رهبران دو کشور بر توسعه این روابط تاریخی و دوستانه استواراست و برخود و همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران فرض و واجب می دانم تمامی تلاش و مساعی خویش را در جهت تحقق این هدف معطوف نماییم. امیدوارم با همکاری و همیاری دوستان کره ای، این راه را به سر منزل مقصود رسانیم. 
از سوی دیگر حضور صدها ایرانی در کره جنوبی که اغلب آنان از جوانان و دانشجویان عزیز می باشند حاکی از زمینه های گسترده همکاریها در بخشهای علمی و فرهنگی دو کشور می باشد و این سازندگان آینده ایران عزیز می توانند زمینه ساز آینده ای درخشان برای روابط دو کشور باشند. قطعا ایرانیان عزیز و گرامی مقیم کره جنوبی بعنوان بازوهای اصلی و اجرایی و نماینده بیش از 80 میلیون ایرانی در نزد مردم کره جنوبی می توانند نقش بی بدیلی در مبادلات فرهنگی و توسعه روابط دو کشور داشته باشند و حفظ و ارتقاء جایگاه کرامت انسانی آنها در سر لوحه فعالیتهای اینجانب و سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول خواهد بود. 
در ابتدای ورود خویش به سئول، آرزومندم در دوران حضور خویش در کره جنوبی، همانگونه که تا کنون مسئولین محترم جمهوری کره در کنار ملت شریف خویش و با درایتی بالا، به موفقیتهای بزرگی در جهت کاهش و حل بحران شبه جزیره کره نائل آمده اند، شاهد حل کامل بحران و برقراری کامل صلح و امنیت  در این منطقه باشیم. 
در پایان، اینجانب تردید ندارم شرایط کنونی و با توجه به مشکلات بوجود آمده در روابط دوجانبه ناشی از سیاستهای یک جانبه برخی کشورها، دو دولت و ملتهای ایران و کره جنوبی، این مرحله را پشت سر خواهند گذارد و اینجانب بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خویش را در حل مشکلات هموطنان عزیز ایرانی و در جهت تحقق اهداف عالی کشورم و بر اساس رعایت اصل احترام و منافع متقابل با همراهی و کمک دوستان کره ای معطوف خواهم نمود. 
با امید به نزدیکی هرچه بیشتر دولت و ملت دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره //
 
 
سعید بادامچی شبستری 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی 
 
 
 
@IranEmbassySeoul


٠٥:٥٠ - 1397/08/02    /    شماره : ٥٤١٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران