گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > تعیین سفرای جدید ایران در چین و هند


  چاپ        ارسال به دوست

تعیین سفرای جدید ایران در چین و هند

تعیین سفرای جدید ایران در چین و هند

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، درباره روند انتصاب سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در هند و چین اعلام کرد که سفرای جدید برای سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در پکن و دهلی‌نو تعیین شده‌اند.

*تعیین سفرای جدید ایران در چین و هند

وی با بیان اینکه سفرا برای این دو سفارتخانه تعیین شده‌اند، اظهار داشت: این افراد در حال طی کردن پروتکل‌های متعارف برای اعزام هستند و فکر می‌کنم به زودی بتوانند وظایف خود را در سمت جدیدشان در پکن و دهلی‌نو آغاز کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی هیچ اشاره‌ای به اسامی افراد مدنظر برای تصدی این دو سفارتخانه نکرد و افزود: بعد از طی مراحل و پروسه‌های لازم اعم از دریافت آگرمان و استوارنامه و ... در خصوص این دو نفر اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

قاسمی همچنین درباره سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور که ماموریت سفرا و روسای نمایندگی‌های آنها پایان یافته نیز گفت که پروسه انتخاب و تعیین آنها آغاز شده و افراد جدید در مدعد مقرر در محل ماموریت مستقر می‌شوند.

*3 سفیر بازنشسته در موعد مقرر به تهران بازمی‌گردند/پروسه تعیین جانشین آنها آغاز شده

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در ادامه این گفت‌وگو با فارس درباره سه سفیری که قانون جدید عدم به کارگیری بازنشستگان در قبال آنها اعمال خواهد شد نیز گفت: وزارت امور خارجه طبق قانون عمل می‌کند و این افراد در زمان مقرر، نمایندگی را ترک کرده و به تهران بازمی‌گردند.

وی با بیان اینکه پروسه تعیین جانشین برای این سه نفر آغاز شده، خاطرنشان کرد: تا زمانی که افراد جدید به جای این سفرا جایگزین شوند، سرپرست موقت یا کاردار، امور نمایندگی را اداره می‌کند.

قاسمی همچنین ابراز امیدواری کرد که این پروسه متعارف مرسوم (انتخاب، تعیین و عزیمت سفرا در داخل کشور و همچنین در کشور پذیرنده) هر چه سریع‌تر طی شود و نفرات جایگزین مسئولیت خود را آغاز کنند.

 


٠٤:٤٧ - 1397/07/18    /    شماره : ٥٣٩٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٦٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران