گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > برگزاری پنجمین نشست تبادل فناوری بین شرکتهای ایرانی و کره ای - سئول 2-5 می 2018


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پنجمین نشست تبادل فناوری بین شرکتهای ایرانی و کره ای - سئول 2-5 می 2018

برگزاری پنجمین نشست تبادل فن آوری بین شرکت های ایرانی و کره ای -    2- 5  می 2018

 

پنجمین نشست تبادل فن آوری با حضور شرکت های کوچک و متوسط و شرکت های پیشرو جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در روز چهارشنبه 12 ازدیبهشت 97 ( 2 می 2018)  هتل پرزیدنت سئول برگزار گردید. این نشست که با حضور روسای 8 شرکت ایرانی و طرف های کره ای آنان همراه بود با سخنرانی جناب آقای طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران، کیم یونگ هوان، مدیر کل بازارهای جهانی وزارت شرکت های کوچک و متوسط و پیشروها، سانگ چول لی، معاون موسسه ابتکار و تجارت کره افتتاح گردید.

جناب آقای طاهریان طی سخنانی، به روابط خوب دو کشور از زمان تاسیس تاکنون اشاره نمود و حجم رو به افزایش مبادلات تجاری طرفین طی سال های اخیر را ستود. وی نقش شرکت های کوچک، متوسط و پیشرو در مقابله با بیکاری را مهم توصیف نمود و خواستار اهتمام دولت ها به تقویت نرم افزاری شرکت ها در حوزه تجارت شد و ابراز امیدواری نمود که برنامه های دولت کره در خصوص شرکت های کوجک و متوسط با طرف های ایرانی استمرار یابد.

آقای کیم ، مدیر کل بازرهای جهانی وزارت کوچک و متوسط کره نیز طی سخنانی روابط شرکت های کوچک و متوسط دو کشور را بسیار خوب توصیف نمود و تفاهمات متعددی که بین طرفین به امضا رسیده است را نقطه قوت در تداوم این نشست ها ارزیابی نمود. آقای کیم جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از شرکای مهم خود در غرب آسیا دانست و بر ادامه حمایت دولت کره از تقویت ارتباطات بین شرکت های دو کشور تاکید نمود.  

نشست فوق در نظر دارد طی سه روز بحث و گفتگو، زمینه های ارتباط و تبادل فن آوری بین شرکت های کوچک و متوسط دو کشور را شناسایی و تقویت نماید. یاد آور می شود که موسسه ابتکار و توسعه کره در سال 2016 در تهران دفتر دایر نموده و از آن زمان تا کنون سه نشست در سئول و دو نشست در تهران را مدیریت نموده است. در پی این نشست ها، 222 شرکت کره ای با یکدیگر آشنا شده و 54 تفاهم نامه همکاری بین شرکت ها به امضا رسیده است.  


٠٦:٥٤ - 1397/02/12    /    شماره : ٥١٢٧٣١    /    تعداد نمایش : ٢١١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران