گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > طرح جامع حمایت از تولید داخلی تدوین می شود


  چاپ        ارسال به دوست

طرح جامع حمایت از تولید داخلی تدوین می شود

طرح جامع حمایت از تولید داخلی تدوین می شود

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان طرح جامع حمایت از تولید داخلی را با توجه به نامگذاری سال 97 به سال حمایت از کالای ایرانی با مشارکت کمیسیون های تخصصی مجلس تدوین می کنند.


سید ناصر موسوی لارگانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: قرار است کمیسیون های تخصصی مجلس از جمله اقتصادی، صنایع و معادن، اجتماعی و عمران طرح جامع و کاملی را در حمایت از تولید کالای ایرانی تدوین و در مجلس تدوین و نهایی کنند.
وی با تاکید بر این که حمایت از کالای ایرانی باید در کشور عملیاتی شود، اظهارداشت: سه قوه باید در حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند و الگوی مردم باشند . زمانی که مردم مشاهده کنند دولتی ها، مجلسی ها و قوه قضاییه خریدار کالای ایرانی هستند و از آن استفاده می کنند مردم نیز آنان را الگو قرار داده و دیگر از کالاهای وارداتی استفاده نمی کنند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: برای حمایت از کالای ایرانی و مصرف آن در داخل کشور نیاز به برخی قوانین داریم که باید در مجلس تصویب شود، این قوانین می تواند در قالب لوایح دولت یا طرح های نمایندگان در مجلس بررسی و تصویب شود.
موسوی لارگانی ادامه داد: بر اساس قوانین موجود، واردات را خلاف نمی دانیم یعنی با واردات خلاف قانون صورت نمی گیرد اما اگر می خواهیم شعار امسال محقق شود باید واردات کالاهایی که مشابه آن در کشور تولید می شود را ممنوع کنیم تا جلوی رانت خواری و قاچاق گرفته شود.
وی تصریح کرد: البته یکسری قوانین وجود دارد که باید نسخ شود تا بتوانیم از کالای داخلی حمایت قانونی کنیم.
موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم شعار سال97 را محقق کنیم در راستای تحقق شعار سال های 95 و 96 که همگی درمورد اقتصاد مقاومتی بود، گام برداشته ایم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، واردات بی رویه و قاچاق کالا را عامل تحقق نیافتن شعار سال 97 دانست و گفت: اگر می خواهیم شعار امسال تحقق یابد باید از واردات بی رویه و قاچاق کالا جلوگیری کنیم.


١٠:٢٩ - 1397/01/15    /    شماره : ٥٠٧٤٣٣    /    تعداد نمایش : ١٦١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران