گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > برگزاری جشن بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت جمهوری اسلامی ایران - سئول


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت جمهوری اسلامی ایران - سئول

انقلاب اسلامی ایران پیام رهایی مستضعفان را به جهان انتقال داد

پکن - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی گفت: انقلاب اسلامی ایران تحت رهبری حکیمانه امام راحل(ره) پیام رهایی مستضعفین را به جهان انتقال داد و روح آزادگی را در پیکره جوامع محروم و مستضعف جهان دماند.

به گزارش ایرنا حسن طاهریان شنبه شب در آیین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سئول به بیان ویژگی ها و ریشه های انقلاب اسلامی ایران و حوادثی که منجر به شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تحت رهبری خردمندانه حضرت امام خمینی (ره) شد پرداخت.
او خلوص کامل، ایمان و تقوای الهی، اعتماد و ایمان بسیار بالا به نهضت اسلامی را از ویژگی های امام راحل(ره) عنوان کرد و گفت: کمک و یاری خداوند بزرگ و تکیه به مردم از عوامل به بار نشستن نهضت امام خمینی(ره) بود که به 2500 سال حکومت پادشاهی، خودکامه و مستبدانه طاغوت پایان داد.
طاهریان افزود: نباید فراموش کنیم برای به بار نشستن این انقلاب، خون های زیادی داده شد و فداکاری های بسیاری انجام شده است‌.
سفیر ایران در کره جنوبی گفت: ویژگی اصلی انقلاب اسلامی بر اساس همان آرمان و مشی حضرت امام خمینی (ره) عدم وابستگی به بیگانگان از یک سو و تکیه بر مردم از سوی دیگر است. 
به گفته وی وفاداری به آرمان ها، خون شهدا و اتحاد و همدلی میان مردم و مسئولین تحت امر رهبر معظم انقلاب، تضمین بخش حرکت و پیروزی های بیش از پیش انقلاب اسلامی و پیشبرد آرمان های الهی حضرت امام خمینی(ره) و تحقق اهداف بزرگ انقلاب است. 
اجرای سرود توسط دانش آموزان مدرسه ایرانی در سئول، دکلمه خوانی، بیان خاطراتی از دوران انقلاب از سوی جمعی از حضار و برگزاری مشاعره از دیگر بخش های این مراسم بود.
آیین سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور ایرانیان مقیم کره و سازمان ها و نهادهای ایرانی مقیم این کشور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول برگزار شد.


٠٧:١١ - 1396/11/23    /    شماره : ٤٩٩٩٦١    /    تعداد نمایش : ٢٦٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران