گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 
 
اخبار > اطلاعیه در خصوص مشکلات بانکی هموطنان محترم مقیم کره


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه در خصوص مشکلات بانکی هموطنان محترم مقیم کره

اطلاعیه:

 

اقدامات بعمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران  در خصوص مشکلات بانکی هم میهنان محترم مقیم کره:

 

احتراما پیرو  درخواست شماری از دانشجویان و ایرانیان محترم بمنظور پیگیری موضوع ممانعت بانکهای کره ای از افتتاح حساب و ارائه کارت اعتباری بانکی ( Credit Card)  به آگاهی می رساند این نمایندگی در تاریخ ششم تیرماه سال جاری با دو بانک شینهان و KEB Hana مکاتبه و ضمن انعکاس مشکلات دانشجویان ایرانی درخواست اعلام نظر نمود:

 

متعاقبا بانک شینهان در تماس با این نمایندگی خواستار اعلام اسامی شعب خودداری کننده از همکاری و نیز تعداد افراد مراجعه کننده به این بانکها شد که پس از انعکاس موضوع به دانشجویان محترم، تاکنون هیچ فردی در اعتراض به این بانک گلایه یا شکایتی را مطرح نکرده است. در هر حال امکان تماس و پیگیری اعتراضات در این خصوص همچنان امکان پذیر است. 

 

در ارتباط با بانک KEB Hana  پس از پیگیریهای بعمل آمده، مسئولین بانک مذکور درخواست ملاقات با سفارت را مطرح و در تاریخ جمعه 16 تیرماه 1396، سه تن از نمایندگان این بانک ضمن حضور در سفارت به ارائه توضیحات ذیل پرداختند. 

 

- در افتتاح حساب بانکی موضوع ملیت افراد مطرح نبوده بلکه شناسایی قانونی، وضعیت اشتغال، منبع درامد ماهانه و ارائه مدارک مورد نیاز از ملزومات گشایش حساب بانکی است.

 

- صدور چک کارت بر مبنای وجه نقد موجود در حساب شخص حقیقی و یا حقوقی امکانپذیر است ( دوره 10 روزه) و لیکن صدور کارت اعتباری ( Credit Card)  دارای روند پیچیده تری بوده و نیازمند اثبات درآمد ماهانه و شغل ثابت فرد است و اخیرا مدت صدور آن طولانی تر شده است.

 

- صدور کارت اعتباری برای کلیه دانشجویان (ایرانی و غیر ایرانی) بسیار مشکل است چرا که این گروه  معمولا دارای منبع درآمد ثابت ماهانه نیستند.

-

- افراد دارای شغل آزاد با ارائه کارت شناسایی ( Alien Registration Card) و سپری نمودن شش ماه اقامت در کره جنوبی و ارائه مدرک شغلی می تواننداقدام به  افتتاح حساب بانکی داشته نمایند. 

 

- موضوع افتتاح حساب در بانکهای دیگر کره ای بستگی به شرایط و مقررات داخلی آنها داشته و چه بسا محافظه کار تر از بانک  KEB باشند.

 

- با اعلام مراتب فوق الذکر، به آگاهی می رساند سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول کماکان آماده دریافت نظرات و پیگیری موارد مطروحه از سوی هموطنان عزیز می باشد. 

 

سفارت جمهوری اسلامی ایران - سئول

 

 


١١:١٨ - 1396/04/19    /    شماره : ٤٦٥٠٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران